7 Naukowo udowodnione korzyści zdrowotne wynikające z bycia właścicielem kota

MOGĄ OBNIŻAĆ TWOJE RYZYKO CHORÓB SERCA
Badania wykazały, że posiadanie kota może obniżyć poziom stresu, co z kolei będzie miało wpływ na ryzyko chorób układu krążenia. Posiadanie kota może obniżyć ryzyko różnych chorób serca, w tym udaru mózgu, o około 30 procent.

 ICH WĄTPLIWOŚĆ POMAGA LECZYĆ KOŚCI, ŚCIĄGACZE I MIĘŚNIE
Mruczenie kota jest jednym z najbardziej pocieszających dźwięków na świecie i chociaż z pewnością oznacza, że ​​twój kot jest szczęśliwy i wygodny, dźwięk ten od dawna kojarzy się z leczniczą zdolnością do leczenia kości i mięśni człowieka.

Mruczenie kota generuje wibracje z częstotliwością 20-140 Hz, a badania wykazały, że częstotliwości w zakresie 18-35 Hz mają pozytywny wpływ na ruchomość stawów po urazie, naukowcy zaczęli mówić o tym, jak hałas kota może pomóc ludziom.

 Uśpisz lepiej
Kilka badań w Wielkiej Brytanii wykazało, że ludzie (szczególnie kobiety) wolą spać ze swoimi kotami nad partnerami, a nawet twierdzą, że lepiej spać z kotem niż z towarzyszem łóżka. Niedawne badanie Mayo Clinic Center for Sleep Medicine potwierdziło te ustalenia: 41 procent osób w tym badaniu wskazało, że spały lepiej z powodu swojego zwierzaka, a tylko 20 procent stwierdziło, że doprowadziło to do zaburzeń.

 ZROBIĄ CIĘ WIĘCEJ ATRAKCYJNE (DLA KOBIET)
Badania przeprowadzone przez wiodącego badacza zwierząt domowych Dr June Nicollsa wykazały, że kobiety są bardziej skłonne do przyciągania mężczyzn ze zwierzętami domowymi, przy czym aż 90 procent samotnych kobiet postrzega mężczyzn z kotami jako ładniejszych i bardziej opiekuńczych niż bez nich.

 OGRANICZAJĄ STRES I LĘK
Posiadanie kota wokół ciebie może faktycznie wyzwalać uwalnianie uspokajających substancji chemicznych w twoim ciele, które obniżają poziom stresu i niepokoju. Koty są znane z tego, że są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu, a zwykła pieszczota zwykle wystarcza, aby zarówno Ty, jak i Twój kot byli szczęśliwi.

 KOTY OZNACZAJĄ MNIEJ ALERGII (DLA TWOICH DZIECI)
W 2002 r. National Institutes of Health opublikowało badanie, w którym stwierdzono, że dzieci poniżej jednego roku życia, które były narażone na kota, są mniej podatne na wszelkiego rodzaju alergie. Według dr Marshalla Plauta, szefa działu mechanizmów alergicznych w Narodowym Instytucie Alergii i Chorób Zakaźnych, „wysoka ekspozycja zwierząt domowych we wczesnym okresie życia wydaje się chronić nie tylko przed alergią na zwierzęta domowe, ale także przed innymi typowymi alergiami, takimi jak alergia na roztocza, ambrozja i trawa ”.

 NAWET OGLĄDANIE FILMÓW Z KOTAMI JEST DOBRE DLA CIEBIE
Badanie przeprowadzone przez ponad 7 000 osób przez Indiana University Bloomington wykazało, że oglądanie filmów z kotami w Internecie zwiększa energię i pozytywne emocje widzów, jednocześnie zmniejszając negatywne odczucia. Okazuje się, że wszystkie godziny spędzone na YouTube naprawdę ci się przydały.