Dlaczego koty są najlepsze?

Dlaczego koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi: są zaskakująco towarzyskie
Pogłoski, że koty są antyspołeczne, nie są prawdziwe. Według Mikela Delgado, eksperta od kotów rover.com i konsultanta ds. Zachowania kotów, koty mogą być doskonałymi zwierzętami domowymi, ponieważ zazwyczaj są kochające, zabawne i czyste. „Ponieważ koty polują same, są one błędnie określane jako uniwersalnie samotne, ale wiele kotów lubi towarzystwo ludzi”, mówi Delgado. Nie tylko uwielbiają bawić się zabawkami (po prostu zdobądź dla nich sznurek i patrz, jak szalą!), Są również łatwiejsze niż psy, jeśli chodzi o codzienną opiekę. Chociaż niektóre koty są nieśmiałe, pamiętaj tylko, że są uważane za drapieżniki, dlatego ważne jest, aby były ostrożne.

 Dlaczego koty robią wspaniałe zwierzaki: Felines uwielbia się bawić

Koty nie potrzebują mnóstwa dzwonków i gwizdków, aby się bawić. Oprócz zabawek sznurkowych (wydobywają w nich osobowość żerującą), koty przyciągają wskaźniki laserowe. Zdziwisz się, jak podążanie za czerwoną kropką na podłodze i ścianach wokół domu może sprawić, że będą biegać. Kocimiętka jest również świetna dla kotów i znacznie przyjemniejsza. „Nie jest tajemnicą, że większość kotów – około 60%, ma„ gen kocimiętki ”- więc zakup zabawki, w której znajduje się kocimiętka, sprawi, że będą się bawić i kręcić” – mówi Delgado.

 Dlaczego koty robią wielkie zwierzęta: mruczy uszczęśliwia ludzi

W mruczeniu kota jest coś, co sprawia, że ​​inni czują się ciepło i rozmyto. Jeśli twój kotek ociera się o ciebie i mrucze, kiedy go głaskujesz lub robi herbatniki (np. Ugniata), oznacza to, że czuje do ciebie głębokie przywiązanie i wygodę. Niektórzy lubią myśleć, że ich mruczenie oznacza „kocham cię”, a komu nie podoba się to?

 Dlaczego koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi: nie jest wymagane szkolenie w kuwecie

Ze względu na ich instynktowne zachowanie, Delgado twierdzi, że stosunkowo łatwo jest wyszkolić koty w zakresie korzystania z kuwety. W przeciwieństwie do konieczności wyprowadzania psa na zewnątrz na codzienne przerwy w łazience, kuweta to wszystko, czego potrzebujesz, aby kot mógł się wypuścić. Musisz upewnić się, że kuweta jest utrzymywana w czystości i odpowiednio skonfigurowana, aby Twój kot mógł z niej wydostać się bez żadnych problemów.

 Dlaczego koty robią wspaniałe zwierzaki: same się pielęgnują (w przeważającej części)

Można śmiało powiedzieć, że koty bardzo dbają o higienę osobistą. Podobnie jak polowanie na zdobycz, Delgado mówi, że pielęgnacja jest również instynktownym zachowaniem. Ich języki mają małe zadziory, które pomagają usuwać brud i zanieczyszczenia z futra i pomagają rozprowadzać naturalne oleje skóry. Jeśli jednak zdecydujesz się na długowłosego kotka, mogą wymagać dodatkowego pielęgnacji w domu za pomocą pędzla. Jeśli chodzi o kąpiele, chyba że naprawdę się zabrudzą, niekoniecznie są wymagane.

 Dlaczego koty robią wspaniałe zwierzaki: mogą uczyć się nowych sztuczek

Nie zostawiaj wszystkich sztuczek najlepszemu przyjacielowi człowieka. Wbrew powszechnemu przekonaniu, z pewnym poświęceniem i cierpliwością, koty mogą nauczyć się łatwych sztuczek. Chodzi o pozytywne wzmocnienie! Możesz trenować kocięta, aby siedziały, przychodziły do ​​ciebie, kiedy są powołane, a nawet jak przybić piątkę (oto krótka lekcja). Smakołyki są dobrą zachętą, więc możesz je nagradzać, kiedy ich uczysz.

 Dlaczego koty robią wspaniałe zwierzaki: „Me Time” jest OK

Wróćmy do tego antyspołecznego mitu: Delgado zapewnia nas, że wiele kotów lubi towarzystwo innych ludzi i innych zwierząt domowych, nawet jeśli czasami chcą spędzić samotnie czas, co oznacza, że ​​nie będą wymagali Twojej uwagi o każdej minucie każdego dnia . Kiedy chcą mieć czas dla siebie, dobrym pomysłem jest mieć w domu miejsce, w którym mogą się wycofać.